O NÁS

NA ZAČÁTKU:

Dobrý den

...také "cvičíte lenocha" ? Samozřejmě tím nemyslím líné dítě. Takto moje dcerka pojmenovala cvičení líného očička, když jí byla diagnostikovaná tupozrakost. Takže vybarvujeme a obtahujeme omalovánky, tečkujeme na kostičkovaný papír, skládáme mozaiky a stavebnice, navlékáme korálky, čteme knížky s malými  písmenky...   Různé rady a nápady na cvičení a informace o tupozrakosti i šilhavosti si lze stáhnout z příruček, např. zde. Nás ještě napadlo skládat dlouhé řetězy z "céček" a korálky navlékat místo na provázek na tenký drátek (ten  pak stočíme do tvaru kytičky nebo srdíčka a dcera si s nimi zdobí pokojíček).

Náplasťový okluzor, který jsme nejprve používali, snášela dcerka vcelku dobře, jenomže  pak se jí při odlepování okluzoru začala strhávat i kůže pod okem. Nadále nebylo možno oko přelepovat. Z tohoto důvodu jsem hledala jiné řešení, ale u nás v ČR jsem jiný vhodný okluzor nenašla. Až  po dlouhém hledání jsem na internetu na zahraničních stránkách  našla několik druhů látkových okluzorů. Navrhla jsem originální střih okluzoru, který jsem postupně vylepšovala tak, aby plně vyhovoval, nedalo  se přes něj podkukovat a nedráždil by pokožku. Dcera si tyto okluzory oblíbila. Střídá je v různých barvách, takže nám nyní  slouží i jako módní doplněk k barvě oblečení. A jelikož zde nikdo jiný látkové okluzory nevyráběl, rozhodla jsem se nabídnout je i Vám.

Věřím, že naše látkové okluzory zpříjemní léčbu i ostatním dětem. Okluzory jsou pohodlné, netlačí, děti si na ně snadněji přivyknou. Okluzor pak berou jako doplněk k brýlím. Občas se i stává, že jim ostatní děti závidí, jakou nosí na brýlích parádu. Látkový okluzor děti vítají i z praktického důvodu, jde snadno na brýle navlékat. Pokud potřebují během dne okluzor na určité činnosti sundat, např. sportovní činnosti, plavání ..., snadno si pak okluzor znovu nasadí.

Přeji mnoho úspěchů v léčbě.

S pozdravem Blanka 

P.S. - Při poslední návštěvě na očním oddělení nám náš lékař sdělil skvělou zprávu. Očičko již máme  úplně rozcvičené a nyní stačí pouze udržovací léčba - zakrývat oko dvakrát  týdně, půl dne.
- Po další kontrole u očního
 lékaře stačí zakrývat oko na 2 hodiny 2x týdně
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A NYNÍ, PO NĚKOLIKA LETECH:


V současné době nám již byla léčba okluzí úspěšně ukončena. Takové potěšující zprávy bych upřímně přála i všem ostatním! 


Stali jsme se prvními výrobci látkových okluzorů v Čechách i na Slovensku.  Těší mě, že se naše okluzory staly užitečnými a účinnými pomocníky při zakrývání očí, jak u dětí, tak i u dospělých, a že si našly své stálé zákazníky nejen u nás, ale i v mnoha zahraničních zemích.