Zde naleznete doplňující informace o látkových okluzorech Optimio.

Každý okluzorek zhotovuji s pečlivostí, z kvalitních materiálů od českých výrobců. Záleží mi na spokojenosti všech zákazníků. 


Výběr velikosti okluzoru 

Okluzory nabízím ve třech velikostech - MINI, STANDARD a MAXI. V případě potřeby lze zhotovit i okluzor větší, dle velikosti konkrétních brýlí.

Optimio MINI jsou vhodné na brýle, kde sklíčko i s obroučkou měří na výšku max. do 3,5 cm a na šířku měří do 4,6 cm. Nejčastěji vyhovují dětem mladším 4 let.

Optimio STANDARD jsou na všechny brýle, kde sklíčko i s obroučkou měří na výšku max. do 3,8 cm a na šířku měří do 5,2 cm. Nejčastěji vyhovují dětem od 4 let až po velké školáky.

Optimio MAXI jsou vhodné na všechny brýle, kde sklíčko i s obroučkou měří na výšku max. 4,2 cm a na šířku měří do 5,5 cm

Nejdůležitější je správně změřit výšku brýlí, aby šlo okluzor na brýle navléknout. 

Pokud si nejste jisti s výběrem velikosti, připište do poznámky v objednávce rozměry vašich brýlí (šířku, výšku a shora tloušťku obrouček).


Jak nasadit okluzor na brýle

Postraničku(rameno brýlí) provlékněte mezi hlavní a přední část okluzoru do poutka. Okluzor nasuňte až na sklo brýlí, provlékněte sedélko prostřiženým otvorem (okluzor lze používat i bez provléknutí sedélka).

Okraje okluzoru lze případně mírně zastřihnout.


Údržba okluzorů

Okluzory je možné občas samostatně vyprat v automatické pračce na krátký jemný program na 30 °C. Žehlit na 1.stupeň (vlažné žehlení).


Složení materiálu

horní barevná vrstva – 100% polyester, spodní tmavá vrstva – 100% bavlna